Wiadomości

Dwie nowe elektrociepłownie powstaną w Mołdawii

Zdjęcie: Pixabay

Dwie nowe elektrociepłownie powstaną w Mołdawii

Dodał: Andrzej Widera

07-12-2022 12:17

Do 2025 roku w Mołdawii powinny powstać dwie nowe elektrociepłownie. Poinformował o tym dzisiaj minister infrastruktury Andrei Spinu, dodając, że władze ogłosiły już przetarg na zaprojektowanie i budowę elektrowni kogeneracyjnych.

Według Spinu nowe elektrociepłownie będą korzystały z silników spalinowych, a ich moc wyniesie 55 MW/h energii elektrycznej i 43 Gcal/h ciepła. – Zastąpią one Elektrociepłownię, która działa od 1951 roku – powiedział minister, informując, że przetarg na zaprojektowanie, dostawę, budowę i uruchomienie stacji już został ogłoszony.

Oprócz tego, jak zaznaczył Spinu, nowe obiekty zostaną również wyposażone w instalacje fotowoltaiczne o mocy 100 kW. „Budowa dwóch elektrowni przyczynia się do niezależności energetycznej Mołdawii i odbywa się przy wsparciu finansowym Banku Światowego” – podkreślił Spinu.


Źródło
Wirtualna kawa za pomocą portalu suppi.pl:
Wspieraj nas na suppi.pl
Aby dostarczać Państwu rzetelne informacje zawsze staramy się je sprawdzać w kilku źródłach. Mimo to, w dzisiejszych trudnych czasach dla prawdziwych wiadomości, apelujemy, aby zawsze do każdej takiej informacji podchodzić krytycznie i z rozsądkiem, a takze sprawdzać na własną rękę. W razie zauważonych błędów prosimy o przysłanie informacji zwrotnych na adres email redakcji.