Wiadomości

Ukraina planuje zostać członkiem stowarzyszonym OECD

Zdjęcie: Pixabay

Ukraina planuje zostać członkiem stowarzyszonym OECD

Dodał: Andrzej Widera

03-01-2023 10:44

Państwowa Służba Regulacyjna Ukrainy planuje zrobić wszystko, aby Ukraina w tym roku została członkiem stowarzyszonym Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju - poinformował szef DRS Oleksij Kuczer. Państwowa Służba Regulacyjna realizuje państwową politykę regulacyjną, politykę kontroli w zakresie działalności gospodarczej, system koncesji i zezwoleń w zakresie działalności gospodarczej i deregulacji działalności gospodarczej.

„OECD to jedna z najbardziej prestiżowych międzynarodowych organizacji gospodarczych, do której należy 38 wiodących państw świata. Przystąpienie Ukrainy do niej jest nie mniej ważne niż do Unii Europejskiej. Doświadczenie i wsparcie tej organizacji będą dziś niezwykle cenne dla Ukrainy, a zwłaszcza w procesie powojennej odbudowy” – przekonuje szef służby.

„Trudno teraz powiedzieć, kiedy nasze państwo wejdzie do OECD , ale integracja postępuje dużymi krokami. Ze swojej strony zrobimy wszystko, aby Ukraina już w tym roku została członkiem stowarzyszonym. Nasza wizja polityki deregulacyjnej w pełni pokrywa się z kluczowymi kierunkami Komitetu Regulacyjnego OECD – podkreślił Kuczer.


Źródło
Wirtualna kawa za pomocą portalu suppi.pl:
Wspieraj nas na suppi.pl
Aby dostarczać Państwu rzetelne informacje zawsze staramy się je sprawdzać w kilku źródłach. Mimo to, w dzisiejszych trudnych czasach dla prawdziwych wiadomości, apelujemy, aby zawsze do każdej takiej informacji podchodzić krytycznie i z rozsądkiem, a takze sprawdzać na własną rękę. W razie zauważonych błędów prosimy o przysłanie informacji zwrotnych na adres email redakcji.